Nové námestie by mohlo niesť meno po významnom umelcovi

Bratislava bola domovom pre mnoho významných slovenských umelcov. A po jednom z nich by mohlo byť pomenované aj nové námestie, ktoré vznikne v trojuholníku ulíc Rajská a Cintorínska. V tomto priestore sa v súčasnosti nachádza rampa do podzemia, ktorú v budúcnosti nahradí nový verejný priestor.

nové námestie Foto: LORDSHIP

Internetový magazín Refresher.sk sa v marci venoval téme Kamenného námestia. V článku „Zanedbané časti bratislavského centra oživí nové námestie s priestorom pre mestskú hudbu. Meno mu môžeš vymyslieť aj ty“ sa venoval nie len plánom spoločnosti LORDSHIP s revitalizáciou oblasti, ale aj téme nové námestie. To, ako by mohlo vyzerať, riešila redakcia napríklad aj s populárnym slovenským hudobníkom Martinom Valihorom. „Zeleň, kaviarne a hudobné pódium skrátka predstavujú ďalšie miesto plné kultúrneho vyžitia a také Bratislava naozaj potrebuje,“ vyjadril sa pre magazín.

Aj takto by mohlo vyzerať nové námestie v trojuholníku ulíc Rajska a Cintorínska. Vizualizácia: LORDSHIP

Námestie Mariána Vargu
„Som rád, že to vznikne ako kultivovaný nový priestor, nie ako lacná prerábka toho starého. Rád tu kedykoľvek zahrám a dokonca budem šťastný, ak na tomto mieste vznikne aj pravidelná partia hudobníkov. Je len na nás, či toto miesto oživíme,“ popísal svoje predstavy Valihora a zároveň načrtol, ako by sa nové námestie mohlo volať. Podľa neho by bol vhodný napríklad názov Námestie Mariána Vargu, len nedávno zosnulého fenomenálneho slovenského hudobníka so svetovým dosahom. Majster Varga navyše prežil významnú časť jeho tvorivého obdobia na vedľajšej Dunajskej ulici.

Podobné články

© 2024 - Kamenné námestie

Vytvoril ramino.sk